Ervry Small Candle Holder
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£80
120 in stock
The Ervry Small Candle Holder is finished in a sleek and stylish silver tone.
H70 x W23 x D23cm
Extending upwards from the pedestal base, the candle holder features a central rod. From this central rod three candle holders sprout, each with a cylindrical glass lantern.
Specification
| Product Name | Ervry Small Candle Holder |
|---|---|
| Barcode | 5018705431918 |
| Materials | Aluminium, Glass |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe Clean With A Dry Soft Cloth. Do Not Use Abrasive Cleaners. |
| Cart Dimensions | H73 x W32 x D22cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 3.2 |
| Colour | Silver |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H70 x W23 x D23cm |
| Range | Ervry |
| Retail Dimensions | H73 x W32 x D22cm |
| Retail Weight (kg) | 3.20 |
| Product Weight (kg) | 2.10 |
Features
| Feature 1 | Floor standing |
|---|---|
| Feature 2 | Pedestal base |
| Feature 3 | Clear glass lantern cases |
| Feature 4 | Silver finish |
| Feature 5 | Three lanterns |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.