Customer matched zone "All Zone"
“Rotina Large Honeycomb Glass Candle Holder” has been added to your cart. View cart
Hippi Lantern
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£70
Crafted from woven wire, this lantern adds a warm ambience to your space. The rounded black woven wire basket has a fluted top and wooden basket handle. 2 sizes available. Candles not included.
Dimensions
| Size | Large |
| Item Width | 350 mm |
| Item Depth | 340 mm |
| Item Height | 285 mm |
| Packaged Length | 390 mm |
| Packaged Width | 380 mm |
| Packaged Height | 340 mm |
| Net Weight | 1.45 kg |
| Gross Weight | 2.694 kg |
Other
| Colour | Black |
| Material | Iron / Glass |
| Product Zone | Indoor |
Crafted from woven wire, this lantern adds a warm ambience to your space. The rounded black woven wire basket has a fluted top and wooden basket handle. 2 sizes available. Candles not included.
Dimensions
| Size | Small |
| Item Width | 240 mm |
| Item Depth | 240 mm |
| Item Height | 220 mm |
| Packaged Length | 270 mm |
| Packaged Width | 270 mm |
| Packaged Height | 280 mm |
| Net Weight | 1.14 kg |
| Gross Weight | 1.778 kg |
Other
| Colour | Black |
| Material | Iron / Glass |
| Product Zone | Indoor |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Size |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.