Mansion Lantern
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£90
This set of 2 Lanterns is great for filling with various sizes of pillar candles to create a warming atmosphere within your home.
Dimensions
| Size | Large |
| Item Width | 305 mm |
| Item Depth | 165 mm |
| Item Height | 615 mm |
| Packaged Length | 230 mm |
| Packaged Width | 370 mm |
| Packaged Height | 650 mm |
| Net Weight | 4.75 kg |
| Gross Weight | 5.55 kg |
Other
| Colour | Black |
| Material | Iron / Glass |
| Product Zone | Indoor |
| Additional Information | Small W205 x D105 x H430mm |
This set of 2 Lanterns are great for filling with various sizes of pillar candles to create a warming atmosphere within your home.
Dimensions
| Size | Large |
| Item Width | 305 mm |
| Item Depth | 165 mm |
| Item Height | 615 mm |
| Packaged Length | 230 mm |
| Packaged Width | 370 mm |
| Packaged Height | 650 mm |
| Net Weight | 4.75 kg |
| Gross Weight | 5.55 kg |
Other
| Colour | White |
| Material | Iron / Glass |
| Product Zone | Indoor |
| Additional Information | Small W205 x D105 x H430mm |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.