Customer matched zone "All Zone"
“Delaware Cushion Natural” has been added to your cart. View cart
Anuri Navy Cushion
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£36
Out of stock
Anuri Navy Cushion: Add a little joy to the Christmas celebrations this season with this sophisticated cushion. In deep blue velvet, the contrasting white Joy embroidery and edge stitching really stands out, creating a simple, chic and effortlessly stylish look.
Dimensions
| Item Width | 500 mm |
| Item Depth | 300 mm |
| Item Height | 150 mm |
| Packaged Length | 300 mm |
| Packaged Width | 500 mm |
| Packaged Height | 150 mm |
| Net Weight | 0.2268 kg |
| Gross Weight | 0.2268 kg |
Details
| Colour | Blue |
| Material | Front: Cotton Velvet / Back: Cotton Cashment / Lining : Polypropylene |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Front: Embroided / Rear: Plain |
| Fabric Weight | Front: 290gsm / Rear: 200gsm |
| Filling | Polyester |
| Care Instructions | Do Not Wash / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Spot Clean Only |
Additional information
| Weight | 0.2268 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 15 cm |
| Brand | |
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Sharma Embellished Cushion
£56 Read more -

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Hallbeck Textured Throw Natural W1300 x H1700mm
£32 Add to cart -

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more




Reviews
There are no reviews yet.