Customer matched zone "All Zone"
“Cardy Stitched Cushion Ecru” has been added to your cart. View cart
Buster Knife Edge Cushion
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£48
Buster Knife Edge Cushion: Boucle cushion with subtle multi coloured flecks running through the weave.
Dimensions
| Item Width | 550 mm |
| Item Depth | 550 mm |
| Item Height | 150 mm |
| Packaged Length | 550 mm |
| Packaged Width | 550 mm |
| Packaged Height | 150 mm |
| Net Weight | 0.43 kg |
| Gross Weight | 0.44 kg |
Details
| Colour | Rust / Grey / Charcoal |
| Material | Polyester |
| Product Zone | Indoor |
| Fabric Weight | Front: 500gsm / Rear: 500gsm |
| Filling | Polyester |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Low Heat / Dry Clean / Wash Dark Colours Separately |
Additional information
| Weight | 0.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 cm |
| Brand | |
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Earth Stripe Cushion
£44 Add to cart -

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Cardy Stitched Cushion Ecru
£44 Add to cart -

Mableside Cushion
£50 Read more



Reviews
There are no reviews yet.