Customer matched zone "All Zone"
“Frida Mohair Feel Throw Duck Egg W1300 x H1700mm” has been added to your cart. View cart
Buster Pumpkin Super Soft Floor Cushion
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£90
Available Date: 2025-08-06
Out of stock
Buster Pumpkin Super Soft Floor Cushion: Add an autumnal touch to your space with this plush pumpkin decoration in super soft cream fabric, topped off with a rust toned corduroy stem.
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 600 mm |
| Item Height | 400 mm |
| Packaged Length | 600 mm |
| Packaged Width | 600 mm |
| Packaged Height | 450 mm |
| Net Weight | 2.6 kg |
| Gross Weight | 3.6 kg |
Details
| Colour | Cream |
| Material | Polyester |
| Product Zone | Indoor |
| Fabric Weight | Front: 300 GSM / Rear: 300 GSM |
| Filling | Poly Fibre |
| Care Instructions | Do Not Wash / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Spot Clean Only |
Additional information
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 cm |
| Brand | |
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Earth Stripe Cushion
£44 Add to cart -

Cardy Stitched Cushion Ecru
£44 Add to cart -

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more -

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page




Reviews
There are no reviews yet.