Chevy Rabbit Faux Fur Throw Mink
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£50
77 in stock
Chevy Rabbit Faux Fur Throw Mink: Luxuriously soft this faux fur throw will add some cosy charm and sophistication to your space.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 4 mm |
| Packaged Length | 420 mm |
| Packaged Width | 360 mm |
| Packaged Height | 110 mm |
| Net Weight | 1.367 kg |
| Gross Weight | 1.49 kg |
Details
| Colour | Mink |
| Material | Polyester |
| Fabric Weight | 500 gsm |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Low Heat / Do Not Iron / Do Not Dry Clean |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Che Woven Cushion Cream
£50 Read more -

Buster Knife Edge Cushion
£48 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Mableside Cushion
£50 Read more -

Frida Mohair Feel Throw Duck Egg W1300 x H1700mm
£30 Add to cart






Reviews
There are no reviews yet.