Customer matched zone "All Zone"
“Wembisa Woven Cushion” has been added to your cart. View cart
Dott Faux Mohair Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£38
Dott Faux Mohair Throw: Super soft and cosy this mohair throw will keep you warm. The rose pink colour is highlighted by a woven stripe and bobble detail, enhancing the soft tactile feel of the throw.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 5 mm |
| Packaged Length | 370 mm |
| Packaged Width | 280 mm |
| Packaged Height | 60 mm |
| Net Weight | 0.55 kg |
| Gross Weight | 0.59 kg |
Details
| Colour | Rose Pink / Sage |
| Material | Polyester |
| Technique | Woven |
| Care Instructions | 30 Degrees / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colours Separately |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Tonhen Textured Cushion Cream
£50 Read more -

Islo Woven Cushion Green
£36 Read more -

Wembisa Woven Cushion
£54 Add to cart -

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
There are no reviews yet.