Customer matched zone "All Zone"
“Delaware Cushion Natural” has been added to your cart. View cart
Fleu Embroidered Cushion
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£38
9 in stock
Fleu Embroidered Cushion: Embroidered with a classic blue flower design on a pale background, this cushion has a timeless style, adding a sophisticated floral touch.
Dimensions
| Item Width | 450 mm |
| Item Depth | 450 mm |
| Item Height | 150 mm |
| Packaged Length | 430 mm |
| Packaged Width | 430 mm |
| Packaged Height | 100 mm |
| Net Weight | 0.66 kg |
| Gross Weight | 0.7 kg |
Details
| Colour | Ink Blue |
| Material | Cotton / Duck |
| Technique | Front: Embroiderd / Rear: Dyed |
| Fabric Weight | 150 gsm |
| Filling | Polyester |
| Care Instructions | Do Not Wash / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Spot Clean Only |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Frida Mohair Feel Throw Duck Egg W1300 x H1700mm
£30 Add to cart -

Jenner Chenille Cushion Brown
£56 Add to cart -

Sharma Embellished Cushion
£56 Read more -

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page









Reviews
There are no reviews yet.