Customer matched zone "All Zone"
“Delaware Cushion Natural” has been added to your cart. View cart
Hamp Faux Fur Throw Natural
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£38
486 in stock
Hamp Faux Fur Throw Natural: A rich and luxurious heavyweight faux fur throw to bring tactile warm to any interior.
Dimensions
| Item Width | 1,500 mm |
| Item Depth | 2,000 mm |
| Item Height | 10 mm |
| Packaged Length | 340 mm |
| Packaged Width | 320 mm |
| Packaged Height | 85 mm |
| Net Weight | 1.41 kg |
| Gross Weight | 1.52 kg |
Details
| Colour | Natural |
| Material | Polyester |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | Front: 250 GSM / Rear: 220 GSM |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colours Separately |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more -

Sharma Embellished Cushion
£56 Read more -

Frida Mohair Feel Throw Duck Egg W1300 x H1700mm
£30 Add to cart -

Gaston Cushion
£56 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


Reviews
There are no reviews yet.