Customer matched zone "All Zone"
“Cardy Stitched Cushion Ecru” has been added to your cart. View cart
Knitted Border Tassel Throw Rust
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£50
893 in stock
Knitted Border Tassel Throw Rust: A soft chunky knit with tassel detailing.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 5 mm |
| Packaged Length | 340 mm |
| Packaged Width | 500 mm |
| Packaged Height | 35 mm |
| Net Weight | 0.73 kg |
| Gross Weight | 0.74 kg |
Details
| Colour | Rust |
| Material | Polyester / Wool / Acrylic |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Knitted |
| Fabric Weight | 316 GSM |
| Care Instructions | Hand Wash Only / Do Not Bleach / Dry Flat / Low Heat / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colour Separately |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Kolho Embroidered Cushion
£52 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Cardy Stitched Cushion Ecru
£44 Add to cart -

Che Woven Cushion Cream
£50 Read more -

Tonhen Textured Cushion Cream
£50 Read more


Reviews
There are no reviews yet.