Knitted Parting Throw Grey
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£50
49 in stock
Knitted Parting Throw Grey: Chunky knit throw in subtle grey.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 5 mm |
| Packaged Length | 340 mm |
| Packaged Width | 440 mm |
| Packaged Height | 53.5 mm |
| Net Weight | 0.77 kg |
| Gross Weight | 0.79 kg |
Details
| Colour | Grey |
| Material | Polyester / Wool / Acrylic |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Knitted |
| Fabric Weight | 316 GSM |
| Care Instructions | Hand Wash Only / Do Not Bleach / Dry Flat / Low Heat / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colour Separately |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Eline Woven Cushion Natural
£50 Read more -

Kolho Embroidered Cushion
£52 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Leyla Stripe Woven Cushion
£44 Read more -

Gaston Cushion
£56 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


Reviews
There are no reviews yet.