Customer matched zone "All Zone"
“Rola Embellished Cushion Brown” has been added to your cart. View cart
Mableside Cushion
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£50
Out of stock
Mableside Cushion: Embroidered meadow floral cushion with mini pom pom trim.
Dimensions
| Item Width | 450 mm |
| Item Depth | 450 mm |
| Item Height | 150 mm |
| Packaged Length | 450 mm |
| Packaged Width | 450 mm |
| Packaged Height | 150 mm |
| Net Weight | 0.652 kg |
| Gross Weight | 0.652 kg |
Details
| Colour | Natural / Red |
| Material | Cotton |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Front: Embroided / Rear: Plain |
| Fabric Weight | Front: 197gsm / Rear: 197gsm |
| Filling | Feather |
| Care Instructions | Do Not Wash / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Spot Clean Only |
Additional information
| Weight | 0.652 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 cm |
| Brand | |
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Cardy Stitched Cushion Ecru
£44 Add to cart -

Gaston Cushion
£56 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Ilk Embroider Floral Cushion Sage
£36 Read more -

Eline Woven Cushion Natural
£50 Read more




Reviews
There are no reviews yet.