Marsh Marble Rabbit Faux Fur Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£58
718 in stock
Marsh Marble Rabbit Faux Fur Throw: Super soft and sumptuous this grey and white marbled throw is perfect for adding a touch of luxe style to your home and snuggling up on a chilly day.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 8 mm |
| Packaged Length | 430 mm |
| Packaged Width | 360 mm |
| Packaged Height | 150 mm |
| Net Weight | 1.52 kg |
| Gross Weight | 1.55 kg |
Details
| Colour | Grey |
| Material | Polyester |
| Fabric Weight | 550 gsm |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Low Heat / Do Not Iron / Do Not Dry Clean |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Vert Stripe Cushion
£44 Read more -

Hallbeck Textured Throw Natural W1300 x H1700mm
£32 Add to cart -

Leyla Stripe Woven Cushion
£44 Read more -

Buster Boucle
£40 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page






Reviews
There are no reviews yet.