Customer matched zone "All Zone"
“Hallbeck Textured Throw Natural W1300 x H1700mm” has been added to your cart. View cart
Melf Stripe Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£33
Melf Stripe Throw: Soft and warm this cosy striped throw in blue & white is woven with comfort and finished off with 4 soft tassels. Perfect for adding a cosy feel to any room.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 5 mm |
| Item Height | 1,700 mm |
| Packaged Length | 350 mm |
| Packaged Width | 370 mm |
| Packaged Height | 30 mm |
| Net Weight | 0.79 kg |
| Gross Weight | 0.81 kg |
Details
| Colour | Ink / Sand |
| Material | Polyester |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 300 gsm |
| Care Instructions | Hand Wash Only / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colours Separately |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Rola Embellished Cushion Brown
£56 Add to cart -

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more -

Islo Woven Cushion Green
£36 Read more















Reviews
There are no reviews yet.