Customer matched zone "All Zone"
“Cardy Stitched Cushion Ecru” has been added to your cart. View cart
Sterl Sherpa Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£33
Sterl Sherpa Throw: Cosy double sided flannel throw with a super soft sherpa reverse.
Dimensions
| Item Width | 1,400 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 10 mm |
| Packaged Length | 330 mm |
| Packaged Width | 330 mm |
| Packaged Height | 130 mm |
| Net Weight | 1.1 kg |
| Gross Weight | 1.15 kg |
Details
| Colour | Grey / Neutral / Red / Silver |
| Material | Polyester |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 220 gsm |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean |
| Additional Information | Knife edge, sherpa reverse with 10cm stitch border |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Kolho Embroidered Cushion
£52 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Eline Woven Cushion Natural
£50 Read more -

Buster Boucle
£40 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more










Reviews
There are no reviews yet.