Customer matched zone "All Zone"
“Rola Embellished Cushion Brown” has been added to your cart. View cart
Weave Natural Faux Mohair Sherpa Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£50
136 in stock
Weave Natural Faux Mohair Sherpa Throw: Extra soft and cosy this faux mohair throw features a stylish woven design and a fleecy sherpa reverse.
Dimensions
| Item Width | 1,600 mm |
| Item Depth | 1,300 mm |
| Item Height | 20 mm |
| Packaged Length | 320 mm |
| Packaged Width | 330 mm |
| Packaged Height | 120 mm |
| Net Weight | 1.031 kg |
| Gross Weight | 0.08 kg |
Details
| Colour | Natural |
| Material | Polyester / Acrylic |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 440 gsm |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colours Separately |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more -

Jenner Chenille Cushion Brown
£56 Add to cart -

Buster Knife Edge Cushion
£48 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Che Woven Cushion Cream
£50 Read more







Reviews
There are no reviews yet.