Customer matched zone "All Zone"
“Rola Embellished Cushion Brown” has been added to your cart. View cart
Wool Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£50
Wool Throw: Beautifully soft 100% wool throw in a herringbone design, roll packaged with cream ribbon.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 5 mm |
| Packaged Length | 200 mm |
| Packaged Width | 350 mm |
| Packaged Height | 180 mm |
| Net Weight | 0.83 kg |
| Gross Weight | 0.89 kg |
Details
| Colour | Grey / Taupe |
| Material | Wool |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 318 gsm |
| Care Instructions | Spot Clean Only / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean |
| Additional Information | Braided fringe |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Almark Graphic Cushion
£28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Vert Stripe Cushion
£44 Read more -

Mableside Cushion
£50 Read more -

Gaston Cushion
£56 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page





Reviews
There are no reviews yet.