- You cannot add "Osie Villon Multicoloured Rug" to the cart because the product is out of stock.
Affril Large Grey Rug
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£758
2 in stock
Made from genuine cowhide leather, this Affril Large Grey Rug features patchwork art in subtle shades of grey. Each cutout section is adorned with a minimal metallic silver stud trim which enhances the luxe appearance.
Specification
| Product Name | Affril Large Grey Rug |
|---|---|
| Barcode | 5018705468808 |
| Materials | Wool, Genuine Leather |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | This Rug Requires Professional Cleaning While Its Anti-Slip Feature Prevents A Slip And Will Prolongs Its Usage. |
| Cart Dimensions | H162 x W16 x D16cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 7 |
| Colour | Grey <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | W230 x D160cm |
| Range | Affril |
| Retail Dimensions | H162 x W16 x D16cm |
| Retail Weight (kg) | 7.00 |
| Product Weight (kg) | 6.81 |
Features
| Feature 1 | Genuine cowhide leather |
|---|---|
| Feature 2 | Abstract patchwork |
| Feature 3 | Geometric |
| Feature 4 | Metallic silver stud trim |
| Feature 5 | Boho |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.