Farnley Gold Finish Knot Sculpture
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£102
Available for Pre-Order
Farnley Gold Finish Knot Sculpture: Gold finish aluminium gently swirls to create this abstract piece of art. The sculpture with intertwining lines sits atop the white marble base which contrasts the luxe accent.
Specification
| Product Name | Farnley Gold Finish Knot Sculpture |
|---|---|
| Barcode | 5018705493688 |
| Materials | Aluminium, Marble |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Care and Use | Wipe clean with a soft cloth. Do not use abrasive cleaners. |
| Cart Dimensions | H47 x W42 x D23cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 13.06 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H34 x W20 x D20cm |
| Range | Farnley |
| Retail Dimensions | H44 x W21 x D20cm |
| Retail Weight (kg) | 6.50 |
| Product Weight (kg) | 3.65 |
Features
| Feature 1 | Abstract design |
|---|---|
| Feature 2 | Warm metallic finish |
| Feature 3 | White marble block base |
| Feature 4 | Contemporary |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




















Reviews
There are no reviews yet.