Farnley Large Quill Sculpture
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£148
45 in stock
The Farnley Large Quill Sculpture has a small square base made from solid white marble. A pair of black iron poles are set into the marble to support the disc sculpture. The disc is comprised of a series of black iron rods, each one tipped with a contrasting gold finish. A pair of gold coloured circles create a subtle concentric effect.
Specification
| Product Name | Farnley Large Quill Sculpture |
|---|---|
| Barcode | 5018705447667 |
| Materials | Iron |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe With Damp Cloth |
| Cart Dimensions | H69 x W67 x D39cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 16.50 |
| Colour | Black <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H74 x W61 x D10cm |
| Range | Farnley |
| Retail Dimensions | H66 x W69 x D18cm |
| Retail Weight (kg) | 8.25 |
| Product Weight (kg) | 5.40 |
Features
| Feature 1 | Contemporary design |
|---|---|
| Feature 2 | White marble base |
| Feature 3 | Black iron detail |
| Feature 4 | Gold finish accents |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.