Farnley Spiral Sculpture With Block Stand
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£82
100 in stock
The Farnley Spiral Sculpture With Block Stand will be an eye-catching addition to the living room with it spiral design. This design is complete with a white marble block base that contrasts with the metallic iron sculpture. Display this reflective piece atop a console table or sideboard to elevate the aesthetic, paired with other reflective accent pieces.
Specification
| Product Name | Farnley Spiral Sculpture With Block Stand |
|---|---|
| Barcode | 5018705461731 |
| Materials | Marble, Iron |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Care and Use | Wipe clean with a soft cloth. Do not use abrasive cleaners. |
| Cart Dimensions | H70 x W42 x D30cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 17 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H43 x W25 x D22cm |
| Range | Farnley |
| Retail Dimensions | H29 x W28 x D19cm |
| Retail Weight (kg) | 4.25 |
| Product Weight (kg) | 3.87 |
Features
| Feature 1 | Metallic accent piece |
|---|---|
| Feature 2 | White marble base |
| Feature 3 | Contemporary design |
| Feature 4 | Part of the Mirano collection |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.















Reviews
There are no reviews yet.