Guise Large Cheese Stone Ball
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£138
Out of stock
This Guise Large Cheese Stone Ball is created from a ball of natural cheese stone. The porous stone has complex patterns, and boasts contrasting polished and rough finishes. The neutral-toned ball sits atop a black polished metal stand with a square base.
Specification
| Product Name | Guise Large Cheese Stone Ball |
|---|---|
| Barcode | 5018705422725 |
| Materials | Cheese Stone |
| Assembly Info | Assembled |
| Capacity | 17kg |
| Care and Use | keep out the direct sunlight |
| Cart Dimensions | H50 x W31 x D31cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 16 |
| Colour | Natural <!–
–> |
| Country of Manufacture | Indonesia |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H40 x W21 x D21cm |
| Range | Guise |
| Retail Dimensions | H41 x W22 x D22cm |
| Retail Weight (kg) | 16.00 |
| Product Weight (kg) | 15.00 |
Features
| Feature 1 | Cheese stone |
|---|---|
| Feature 2 | Black stand |
| Feature 3 | Natural tones |
| Feature 4 | Accent piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.