Lima Deco Brushstroke Balls
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£74
3 in stock
Lima Deco Brushstroke Balls: The Lima deco balls are made from aluminium and express an elemental aesthetic with their use of white, blues and gold colours.
Specification
| Product Name | Lima Deco Brushstroke Balls |
|---|---|
| Barcode | 5018705427317 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe with a soft cloth, do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H45 x W34 x D30cm |
| Cart Qty | 6 |
| Cart Weight (kg) | 8.80 |
| Colour | Assorted <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H13 x W13 x D13cm |
| Range | Lima |
| Retail Dimensions | H14 x W33 x D14cm |
| Retail Weight (kg) | 1.40 |
| Product Weight (kg) | 1.00 |
Features
| Feature 1 | Set of 3 |
|---|---|
| Feature 2 | Smooth aluminium |
| Feature 3 | White, blue and gold colours |
| Feature 4 | Luxurious accent pieces |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Reviews
There are no reviews yet.