Lume Round Rough Bronze Sculpture
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£126
53 in stock
Lume Round Rough Bronze Sculpture: Its smooth round base contrasts with the uneven, curling, knotted form of the sculpture above. Formed from aluminium it has a rough bronze finish.
Specification
| Product Name | Lume Round Rough Bronze Sculpture |
|---|---|
| Barcode | 5018705427539 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe with a soft cloth, do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H56 x W77 x D44cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 15 |
| Colour | Bronze <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H52 x W42 x D18cm |
| Range | Lume |
| Retail Dimensions | H53 x W41 x D44cm |
| Retail Weight (kg) | 3.60 |
| Product Weight (kg) | 2.00 |
Features
| Feature 1 | Warm and reflective tone |
|---|---|
| Feature 2 | Textured and abstract |
| Feature 3 | Bronze finish |
| Feature 4 | Contemporary |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
























Reviews
There are no reviews yet.