Oinki Small Ceramic Jar
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£68
Out of stock
Oinki Small Ceramic Jar: Alternating horizontal stripes of gold, white and black decorate the Oinki jar and accentuate its bold curves. The jar features a removable flared lid.
Specification
| Product Name | Oinki Small Ceramic Jar |
|---|---|
| Barcode | 5018705434520 |
| Materials | Ceramic |
| Assembly Info | Assembled |
| Capacity | 4.2kg |
| Care and Use | Wipe with clean water on a soft cloth |
| Cart Dimensions | H29 x W50 x D50cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 9.50 |
| Colour | White <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H30 x W22 x D22cm |
| Range | Oinki |
| Retail Dimensions | H26 x W23 x D23cm |
| Retail Weight (kg) | 2.37 |
| Product Weight (kg) | 1.90 |
Features
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




















Reviews
There are no reviews yet.