Ralkie Grey Chain Sculpture
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£50
106 in stock
Ralkie Grey Chain Sculpture: Skilfully handcrafted from robust aluminium, this rough chain sculpture in grey finish creates a visual statement on the tabletop. The three interlocked links of this chain are inseparable.
Specification
| Product Name | Ralkie Grey Chain Sculpture |
|---|---|
| Barcode | 5018705975856 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H27 x W33 x D46cm |
| Cart Qty | 12 |
| Cart Weight (kg) | 15.8 |
| Colour | Grey <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H5 x W34 x D11cm |
| Range | Ralkie |
| Retail Dimensions | H7 x W24 x D17cm |
| Retail Weight (kg) | 1.31 |
| Product Weight (kg) | 1.11 |
Features
| Feature 1 | Mid-century modern |
|---|---|
| Feature 2 | Minimal |
| Feature 3 | Lightweight |
| Feature 4 | Decorative |
| Feature 5 | Rough grey finish |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


















Reviews
There are no reviews yet.