Ralkie Leaf Sculpture
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£64
Out of stock
Inspired by tropical leaves, this Ralkie Leaf Sculpture will add hints of art deco with its elegant and intricate design. Silver finish textured leaf sits atop a rectangular base that seamlessly blends with nature-inspired homes.
Specification
| Product Name | Ralkie Leaf Sculpture |
|---|---|
| Barcode | 5018705962030 |
| Cart Dimensions | H40 x W25 x D33cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 4.4 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H37 x W32 x D10cm |
| Range | Ralkie |
| Retail Dimensions | H31.50 x W12 x D31cm |
| Product Weight (kg) | 1.45 |
Features
| Feature 1 | Handcrafted |
|---|---|
| Feature 2 | Modern art |
| Feature 3 | Organic statement piece |
| Feature 4 | Decorative |
| Feature 5 | Sturdy aluminium base |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



















Reviews
There are no reviews yet.