Bowie Large Trinket Box
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£76
5 in stock
Featuring an interplay of simple geometry, this Bowie Large Trinket Box has a round base accented in the warm metallic finish. The clean and smooth base is topped with semi-precious agate in green, earthy, white and orange shades which combine to form a banded pattern.
Specification
| Product Name | Bowie Large Trinket Box |
|---|---|
| Barcode | 5018705476155 |
| Materials | Agate |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H46 x W49 x D15cm |
| Cart Qty | 6 |
| Cart Weight (kg) | 7.2 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H9 x W15 x D15cm |
| Range | Bowie |
| Retail Dimensions | H10 x W16 x D16cm |
| Retail Weight (kg) | 1.20 |
| Product Weight (kg) | 0.80 |
Features
| Feature 1 | Versatile |
|---|---|
| Feature 2 | Storage solution |
| Feature 3 | Antique charm |
| Feature 4 | Semi-precious agate |
| Feature 5 | Warm metallic finish |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






















Reviews
There are no reviews yet.