Lastro Round Tray
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£72
3 in stock
Lastro Round Tray: The Lastro tray takes its design inspiration from modern minimalism, with a simple wire structure surrounding the smooth round base. The steel has a reflective gold finish, making it perfect for lending a warm metallic hint to the living room.
Specification
| Product Name | Lastro Round Tray |
|---|---|
| Barcode | 5018705463414 |
| Materials | MDF, Mirrored, Steel, Foam |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe clean with a soft cloth. Do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H36 x W42 x D35cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 8.40 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H8 x W32 x D32cm |
| Range | Lastro |
| Retail Dimensions | H34 x W33 x D10cm |
| Retail Weight (kg) | 2.10 |
| Product Weight (kg) | 1.47 |
Features
| Feature 1 | Modern minimalist design |
|---|---|
| Feature 2 | Smooth steel |
| Feature 3 | Reflective gold finish |
| Feature 4 | Luxe accent piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.