Oax Small Oval Dish
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£64
140 in stock
Oax Small Oval Dish: Skilfully handcrafted from grey aluminium, this dish features a touch of hypnotic detail on the outer. The dish exudes rustic charm with a distressed finish, and is ideal to place as a standalone decoration piece on the tabletop.
Specification
| Product Name | Oax Small Oval Dish |
|---|---|
| Barcode | 5018705975658 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H50 x W25 x D29cm |
| Cart Qty | 8 |
| Cart Weight (kg) | 14.8 |
| Colour | Grey <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H3 x W46 x D22cm |
| Range | Oax |
| Retail Dimensions | H4 x W48 x D23cm |
| Retail Weight (kg) | 1.85 |
| Product Weight (kg) | 1.50 |
Features
| Feature 1 | Sturdy aluminium |
|---|---|
| Feature 2 | 3D detail and texture |
| Feature 3 | Grey finish |
| Feature 4 | Decorative texture |
| Feature 5 | Rustic charm |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.