Pelina Agate Effect Tray
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£82
22 in stock
The Pelina Agate Effect Tray celebrates the beauty of organic pattern. Its oval surface displays a kaleidoscopic combination of azure blue, silver and gold. The rippling sides make the tray appear as if it has been hewn from rock. A raised handle adorns each end. It makes an exquisite accent piece for luxe-style interior settings.
Specification
| Product Name | Pelina Agate Effect Tray |
|---|---|
| Barcode | 5018705445052 |
| Materials | Glass, MDF, Zinc Alloy |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe clean with a dry soft cloth. Do not use abrasive cleaners. |
| Cart Dimensions | H44 x W55 x D38cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 12 |
| Colour | Multi-coloured <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H7 x W48 x D37cm |
| Range | Pelina |
| Retail Dimensions | H10 x W50 x D38cm |
| Retail Weight (kg) | 3.00 |
| Product Weight (kg) | 2.58 |
Features
| Feature 1 | Agate effect |
|---|---|
| Feature 2 | Raised handles |
| Feature 3 | Rich gold tones |
| Feature 4 | Luxe accent piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.