Pendle Silver Finish Tray
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£116
76 in stock
Pendle Silver Finish Tray: This tray uses acrylic and steel to create a sleek, modern accent piece. Its surface area enhances the reflective aesthetic. It can be styled in both minimal design themes and more decorative settings.
Specification
| Product Name | Pendle Silver Finish Tray |
|---|---|
| Barcode | 5018705463308 |
| Materials | Acrylic, Steel |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H36 x W51 x D43cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 14.60 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H9 x W46 x D31cm |
| Range | Pendle |
| Retail Dimensions | H34 x W49 x D11cm |
| Retail Weight (kg) | 3.65 |
| Product Weight (kg) | 3.00 |
Features
| Feature 1 | Contemporary luxe |
|---|---|
| Feature 2 | Silver finish steel |
| Feature 3 | Clear acrylic |
| Feature 4 | Glamorous accent piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.















Reviews
There are no reviews yet.