- You cannot add "Rotina Large Diamond Cut Candle Holder" to the cart because the product is out of stock.
Pier Small Box
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£86
48 in stock
This small box will create visual interest with luxe texture when styled with modern decors.
H19 x W21 x D20cm
Pier Small Box: A series of gold finish spokes emanate out of this rounded box to create a quirky statement. The globe shaped box is supported by a matching pedestal base that brings stability.
Specification
| Product Name | Pier Small Box |
|---|---|
| Barcode | 5018705963891 |
| Materials | 49% Polyresin, 49% Stone Powder, 2% Oil Painting |
| Care and Use | Wipe clean with a soft cloth, do not use abrasive cleaners. |
| Cart Dimensions | H54 x W49 x D26cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 5.6 |
| Colour | White |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H19 x W21 x D20cm |
| Range | Pier |
| Retail Dimensions | H26 x W26 x D26cm |
| Retail Weight (kg) | 1.4 |
| Product Weight (kg) | 1.20 |
Features
| Feature 1 | Decorative spikes |
|---|---|
| Feature 2 | Globe shaped |
| Feature 3 | Warm metallic finish |
| Feature 4 | Moern accent piece |
| Feature 5 | Contemporary |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



















Reviews
There are no reviews yet.