Ieza Oversized Gold Finish Planters
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£172
13 in stock
Ieza Oversized Gold Finish Planters: Presented in a set of three, these planters can be displayed together to create a warm metallic array, or placed individually around the home. Crafted from durable iron, their gold finish accentuates decorative details that includes fluted sides, rounded trims, and plinth-like bases. Flared rims add to the drama created by these distinctive accent pieces.
Specification
| Product Name | Ieza Oversized Gold Finish Planters |
|---|---|
| Barcode | 5018705379708 |
| Materials | Iron |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H74 x W54 x D54cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 6.33 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H58 x W53 x D53cm |
| Range | Ieza |
| Retail Dimensions | H74 x W54 x D54cm |
| Retail Weight (kg) | 6.33 |
| Product Weight (kg) | 5.33 |
Features
| Feature 1 | Rich golden finish |
|---|---|
| Feature 2 | Fluted sides |
| Feature 3 | Durable iron |
| Feature 4 | Flared rims |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.