Neil Large Grey Multifaceted Planter
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£104
1 in stock
Neil Large Grey Multifaceted Planter: The planter stands on three legs crafted from solid beechwood. The grey finish is slightly distressed to accentuate the textured geometric design. Suitable for outdoor use, it can decorate the garden or patio as well as interiors.
Specification
| Product Name | Neil Large Grey Multifaceted Planter |
|---|---|
| Barcode | 5018705468167 |
| Materials | Beechwood, Magnesia Fibreglass |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Cart Dimensions | H37 x W42 x D41cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 5 |
| Colour | Grey <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H63 x W39 x D39cm |
| Range | Neil |
| Retail Dimensions | H37 x W42 x D41cm |
| Retail Weight (kg) | 5.00 |
| Product Weight (kg) | 4.50 |
Features
| Feature 1 | Geometric design |
|---|---|
| Feature 2 | Distressed finish |
| Feature 3 | Beechwood legs |
| Feature 4 | Can be used indoors or outdoors |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













Reviews
There are no reviews yet.