Olis Gold Finish Vase
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£80
Out of stock
Olis Gold Finish Vase: It’s made from aluminium, and has a highly textured surface, with rounded hammer points and scored lines that will help the vase to glint under the light.
Specification
| Product Name | Olis Gold Finish Vase |
|---|---|
| Barcode | 5018705427423 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe with a soft cloth, do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H48 x W39 x D39cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 7.80 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H44 x W18 x D18cm |
| Range | Olis |
| Retail Dimensions | H45 x W19 x D19cm |
| Retail Weight (kg) | 1.90 |
| Product Weight (kg) | 1.10 |
Features
| Feature 1 | Hammered finish |
|---|---|
| Feature 2 | Bronze colour |
| Feature 3 | Aluminium frame |
| Feature 4 | Luxurious accent piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.