Omali Small Ombre Gold And Black Vase
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£90
Out of stock
Omali Small Ombre Gold And Black Vase: The Omali small aluminium vase is exhibiting modular ribbed pattern detail creating a tactile surface. Well-suited for indoor decoration and displaying artificial flowers, this vase exudes an ombre gold black contrast.
Specification
| Product Name | Omali Small Ombre Gold And Black Vase |
|---|---|
| Barcode | 5018705498126 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H57 x W54 x D28cm |
| Cart Qty | 4 |
| Cart Weight (kg) | 12.5 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H25 x W25 x D25cm |
| Range | Omali |
| Retail Dimensions | H27 x W27 x D27cm |
| Retail Weight (kg) | 3.10 |
| Product Weight (kg) | 2.30 |
Features
| Feature 1 | Mid-century modern |
|---|---|
| Feature 2 | Ribbed pattern |
| Feature 3 | Stylish and sturdy |
| Feature 4 | Decorative |
| Feature 5 | Statement piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Reviews
There are no reviews yet.