Osten Medium Planter
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£170
Out of stock
Osten Medium Planter: An elegant accent piece, the medium Osten planter features a modern high gloss finish that accentuates the curves and bevels.
Specification
| Product Name | Osten Medium Planter |
|---|---|
| Barcode | 5018705437569 |
| Materials | Fibreglass |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Not suitable for outdoor use. Non waterproof. |
| Cart Dimensions | H110 x W40 x D38cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 8.60 |
| Colour | White <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H101 x W33 x D33cm |
| Range | Osten |
| Retail Dimensions | H110 x W40 x D38cm |
| Retail Weight (kg) | 8.60 |
| Product Weight (kg) | 6.80 |
Features
| Feature 1 | Distinctive curved shape |
|---|---|
| Feature 2 | White |
| Feature 3 | High gloss finish |
| Feature 4 | Classical style |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.