Arboreal Study Framed Art Set of 2
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£160
5 in stock
Arboreal Study Framed Art Set of 2: Embrace the beauty of nature with this set of two framed art. These exquisite pieces feature detailed botanical illustrations, evoking a sense of wonder and appreciation for the natural world.
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 26 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 870 mm |
| Packaged Height | 680 mm |
| Net Weight | 7.62 kg |
| Gross Weight | 10.04 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581970
Additional information
| Weight | 7.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.