Arc 1 and 2 Framed Art Set of 2
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£200
5 in stock
Arc 1 and 2 Framed Art Set of 2: Embrace the beauty of harmonious circles with this set of two wall art. These two captivating prints feature abstract shapes reminiscent of musical notes, creating a sense of rhythm and movement.
Dimensions
| Item Width | 650 mm |
| Item Depth | 33 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Frame Width | 10 mm |
| Packaged Length | 110 mm |
| Packaged Width | 870 mm |
| Packaged Height | 730 mm |
| Net Weight | 8.43 kg |
| Gross Weight | 11.15 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Black |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581857
Additional information
| Weight | 8.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.