Arn Framed Time Has Come Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£264
30 in stock
Arn Framed Time Has Come Wall Art: A striking feature on your wall, the multi-picture Arn Framed Time Has Come Wall Art will provide your bedroom, dining room, hallway or living space with a charming focal point. A black frame and taupe border helps to bring focus to the 9 individual clock faces, featuring different styles and angles for a unique and attractive look. Some of the recognised clocks include London’s Big Ben and the Astronomical clock in Prague, giving the picture a worldly feel. Ideal for clockmakers and fans of vintage art, the Arn Framed Time Has Come Wall Art will hang effortlessly in your home, bringing its own vintage look.
Specification
| Product Name | Arn Framed Time Has Come Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705335193 |
| Materials | Paper, Polyresin |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H88 x W88 x D8cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 8 |
| Colour | Multi-coloured <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H85 x W85 x D6cm |
| Range | Time Wall Art |
| Retail Dimensions | H88 x W88 x D8cm |
| Retail Weight (kg) | 8.00 |
| Product Weight (kg) | 6.00 |
Features
| Feature 1 | Vintage Style. |
|---|---|
| Feature 2 | Stylish picture. |
| Feature 3 | Great feature. |
| Feature 4 | Black frame. |
| Feature 5 | Complements most decors. |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.