Auric Reverie Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Auric Reverie Framed Canvas: This canvas infuses any space with a sense of warmth and tranquility. The soft colors and subtle gold accents create a calming and inviting atmosphere, perfect for creating a relaxing and sophisticated ambiance in any home.
Dimensions
| Item Width | 900 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 600 mm |
| Packaged Length | 45 mm |
| Packaged Width | 960 mm |
| Packaged Height | 670 mm |
| Net Weight | 1.3 kg |
| Gross Weight | 2.3 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Landscape |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Bronze |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581925
Additional information
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 60 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.