Axis Framed Canvas Set of 2
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£200
5 in stock
Axis Framed Canvas Set of 2: Add a touch of cosmic elegance with this set of two canvases. These two prints feature overlapping circular forms reminiscent of celestial bodies, creating a modern and captivating display.
Dimensions
| Item Width | 700 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 900 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 960 mm |
| Packaged Height | 770 mm |
| Net Weight | 3.25 kg |
| Gross Weight | 4.45 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581901
Additional information
| Weight | 3.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 90 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.