Azure Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£200
5 in stock
Azure Framed Canvas: Create a stunning focal point with this canvas. This captivating piece evokes the serene depths of a lagoon, with swirling blues, greens, and hints of gold creating a sense of movement, depth, and tranquility
Dimensions
| Item Width | 1,200 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Packaged Length | 65 mm |
| Packaged Width | 1,280 mm |
| Packaged Height | 885 mm |
| Net Weight | 5.14 kg |
| Gross Weight | 6.94 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Landscape |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Black |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693582052
Additional information
| Weight | 5.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.