Captura Framed Canvas Set of 2
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£120
5 in stock
Captura Framed Canvas Set of 2: Add a touch of modern graphic art to any home with these striking prints, featuring bold black circles and intersecting lines against a neutral background, creating a visually dynamic and contemporary feel.
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 28 mm |
| Item Height | 600 mm |
| Packaged Length | 70 mm |
| Packaged Width | 650 mm |
| Packaged Height | 660 mm |
| Net Weight | 1.8 kg |
| Gross Weight | 2.69 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Black |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581673
Additional information
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.