Customer matched zone "All Zone"
“Strata Retro Grace Stripes Wall Art” has been added to your cart. View cart
Celestial Flair Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£140
5 in stock
Celestial Flair Framed Canvas: Inject energy and dynamism into your space with this canvas. This striking piece features a radiating starburst design, creating a sense of movement and visual excitement.
Dimensions
| Item Width | 1,000 mm |
| Item Depth | 25 mm |
| Item Height | 1,000 mm |
| Packaged Length | 1,050 mm |
| Packaged Width | 1,050 mm |
| Packaged Height | 40 mm |
| Net Weight | 1.7 kg |
| Gross Weight | 3.18 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Both – Portrait & Landscape |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Gold |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581895
Additional information
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 102 × 100 × 100 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.