Cementa Abstract Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Make a bold statement with this captivating piece, featuring a dynamic composition of abstract shapes and a sophisticated neutral palette, creating a visually engaging focal point for any room.
Dimensions
| Item Width | 800 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Packaged Length | 45 mm |
| Packaged Width | 860 mm |
| Packaged Height | 860 mm |
| Net Weight | 1.6 kg |
| Gross Weight | 2.75 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581642
Additional information
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.