Customer matched zone "All Zone"
“Strata Retro Grace Stripes Wall Art” has been added to your cart. View cart
Clemento Abstract Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Clemento Abstract Framed Canvas: Make a bold statement with this captivating piece, featuring a dynamic composition of abstract shapes and a sophisticated neutral palette, creating a visually engaging focal point for any room.
Dimensions
| Item Width | 800 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Packaged Length | 45 mm |
| Packaged Width | 860 mm |
| Packaged Height | 860 mm |
| Net Weight | 1.44 kg |
| Gross Weight | 2.5 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581635
Additional information
| Weight | 1.44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.