Customer matched zone "All Zone"
“Oil on Canvas 07 (BDWD07) Artwork” has been added to your cart. View cart
Continua Framed Art Set of 2
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Continua Framed Art Set of 2: Elevate any space with these two contemporary pieces, featuring flowing lines and a neutral palette, adding a touch of understated elegance to any room.
Dimensions
| Item Width | 500 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 600 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 670 mm |
| Packaged Height | 585 mm |
| Net Weight | 4.6 kg |
| Gross Weight | 6.25 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Dark Wood |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581796
Additional information
| Weight | 4.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 60 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.